sobota, 5 lipca 2014

Współczesne zastosowanie gruszki na miedzy :) Liny TRX :p

O gruszkę dawniej boje w sądach toczono, o czym od Rzędziana w sienkiewiczowskim Ogniem i mieczem się dowiadujemy. Niedawno pisałam o niechcianych drzewach na miedzach, o uciążliwości jaka one stanowią przy współczesnej uprawie pola...
Sentyment do tych drzew mam jednak tak wielki, że postanowiłam zachęcić teraźniejszych obszarników do wstrzymania się od usuwania tych drzewek...
Otóż grusza na miedzy ma zastosowanie również obecnie, a to jako "minisiłownia" stanowiąc miejsce do mocowanie lin TRX :)))
Wtajemniczona zostałam ostatnio przez moje dziecię Anielkę cóż to zacz. Ćwiczenia te wymyślono na potrzeby amerykańskich żołnierzy, którzy musieli utrzymywać formę, a nie mogli zabierać przyborów do ćwiczeń. Używali więc liny od spadochronów, a w ćwiczeniach wykorzystywane było obciążenie własnego ciała :)
W TYM MIEJSCU APEL DO GOSPODARZY. cHYBA CHCECIE UTRZYMYWAĆ PIĘKNĄ SYLWETKĘ I TĘŻYZNĘ FIZYCZNĄ, OTÓŻ MOŻNA SOBIE UCZYNIĆ MAŁĄ PAUZĘ W ORANIU LUB SIANIU LIBO KOSZENIU I MYK , ZARZUCIĆ TRX NA GRUSZĘ NA MIEDZY I 15 MIN ĆWICZEŃ NA MIĘŚNIE BRZUCHA NP :P

Anielka opisuje tego typu ćwiczenia pod tym linkiem:
http://fitdevangel.blogspot.com/2014/06/moja-przenosna-siownia-czyli-trening-na.html
Miłej lektury :)))

piątek, 4 lipca 2014

Wybory na Miss po 50ce ...zmiany, ale trwam :)

Wybory na Miss po 50 ce trwają, choć niejedna z pań straciła już cierpliwość, chęci i wiarę. Trochę się porobiło, bo wola wygranej u niektórych kandydatek była tak wielka, że uciekały się do oszustw w głosowaniu...
W związku z tym zostało wyłączone głosowanie na stronie misspo50ce.pl, a jego kontynuacja odbywa się przez lajkowanie postów z profilami kandydatek na fp miss po 50ce na fb
Wszystkie my kandydatki uważamy, że najważniejsza jest idea projektu czyli walka z wykluczeniem pokolenia 50+, integracja międzypokoleniowa, praca z młodzieżą itd, ale konkurs trwa i dobrze by było gdyby do finału dostały się odpowiednie osoby !!!! :)
Tak więc moi kochani czytelnicy proszę o:
1. Polubienie strony miss po 50 ce na fb
2. Polubienie mojego profilu, który jest w poście na tej stronie. Niestety należy go odszukać.  Profile kandydatek są w postach w kolejności alfabetycznej ale wg imion, więc ja na E. NIE TRAĆCIE CIERPLIWOŚCI, ODSZUKUJE SIĘ SZYBKO :)))
3. Jeżeli ktoś ma chęć, to może jeszcze polubić zdjęcia w tym poście
U MNIE W DOMU INTERNET NA RAZIE NIE DZIAŁA, WIĘC KAMPANIĘ WYBORCZO - INFORMACYJNĄ PROWADZĘ Z BIBLIOTEKI W GRĘBKOWIE
Dotychczasowe głosy ze strony nie przepadają, tylko zsumują się z lajkami. Miałam ich już ponad 630, ale to nie wystarczy aby przejść dalej.
Proszę więc o pozostanie moimi zwolennikami i przeprowadzenie działania: 1,2,3 :)))
Pozdrawiam serdecznie wszystkich - wierzę w pozytywną energię, Kobiece Kręgi i Dobre Czarownice. Informujcie o projekcie i fundacji przy projekcie znajomych. To szczytny cel móc pomagać ludziom 50+

środa, 2 lipca 2014

Moja przygoda z miss po 50ce trwa :)

Kochani Czytelnicy !
Biorę udział we wspaniałym projekcie , który ma na celu promocję i obronę przed wykluczeniem kobiet po 50 roku życia :)
Tytuł projektu jakże przewrotny MISS... Nie chodzi tu o wybory "najpiękniejszego ciała" tylko najpiękniejszej osobowości :)))
Póki co idzie mi nie tak źle i wg sondaży do półfinału na dzisiaj wchodzę :) Ale półfinał dopiero będzie i tu moja gorąca prośba o oddanie na mnie głosu do 28 lipca :)
Podaję link do głosowania:
http://misspo50ce.pl/portfolio/ewa-szadyn/

Projekt powstał z pomysłu Kasi Czajka, która znalazła sposób na siebie właśnie po 50tce. Kasia jest również głównym organizatorem projektu. Zainteresowanych bliższym poznaniem projektu zapraszam na:
http://misspo50ce.pl/
oraz na fp projektu:
https://www.facebook.com/misspo50ce?fref=ts
Przy projekcie powstała również fundacja, która będzie pomagać kobietom 50+ w realizacji swoich pomysłów oraz dotychczasowych działań :)

Bardzo proszę o zapoznanie się również z wydarzeniem, które utworzyłam na fb związanym z głosowaniem na mnie. Jest tam wiele informacji o mojej skromnej osobie :) :
https://www.facebook.com/events/496198357147846/?fref=ts
oraz na bloga moich córek:
http://fitdevangel.blogspot.com/2014/06/gosuj-na-nasza-mame-w-konkursie-miss-po.html

Pozdrawiam wszystkich Czytelników

Ewa Szadyn