sobota, 26 kwietnia 2014

Rosi deszczyk, rosi :)

Hej! Dawniej to były przyśpiewki, na każdą okazję, na każde zdarzenie, na każdą pogodę...
Dzisiaj moja sąsiadka Alinka zaśpiewała mi jedną z tysiąca przyśpiewek, którą w jej młodości wszyscy do pracy i do zabawy śpiewali, a dzisiejsza okazja to DESZCZYK :)

Rosi deszczyk, rosi
Umył już listeczki
Ale cóż to znaczy
Na nasze grządeczki

Pada deszczyk, pada
Lecz to wszystko mało
Zaraz będzie sucho
Więcej by się zdalo

Leje deszczyk,leje
Płynie bruzdą woda
Ojej ! Tyle wody
Na jeden raz szkodzi

      Babcia Alinka


Deszczyk co prawda jak w piosence przerodził się w deszcz, a potem w ulewę, co niestety jazdy konne dzisiaj uniemożliwiło, ale jak mawia pewna fajna Asia: " jeździć się nie da, ale za to trawka dla koników rośnie" więc pozytyw jest :)

czwartek, 24 kwietnia 2014

Zapraszamy na MAJÓWKĘ 2014 :)

Starzy bywalcy Konika Polnego potwierdzą, że nie ma to jeździć konno jak w maju :) Nie ma robactwa, nie za gorąco, widoki zatykają dech w piersiach, a źrebaczki jeszcze malutkie i słodkie, że aż się schrupać chce :)
W teren przejażdżki w maju to istna przyjemność,  a że źrebięta idą razem z matkami to niespotykana okazja do przepięknych sesji fotograficznych.

Co wspanialsze, to to, że pierwsze jaskółki już do nas przyleciały, co przyprawiło mnie o susy pod niebo z radości ! Uwielbiam jaskółki i życie jakie wprowadzają w gospodarstwie poprzez swoją ruchliwość i gadatliwość :) Poza tym jeżeli są jaskółki, to się darzy :)))

Zapraszam więc na majówkę w imieniu całej mojej rodziny. Nocleg oczywiście pod strzechą, letnia łazienka uruchomiona, zaczynamy sezon :)