czwartek, 2 sierpnia 2012

Chwile nad stawem

Zapanowały wielkie upały,staw wrócił do łask :)


Różności


Wynikiem tegorocznych zbiorów czarnej porzeczki jest ponad 60 słoiczków konfitur. Zapraszam do degustacji w Koniku Polnym ! Są przepyszne :) Ogród póki co odbił się od dna,o fatalnym starcie w maju,kiedy to wszystkie nasiona zgniły w błocie i musiałam siać jeszcze raz. Jeżeli chodzi o wypas koni na dużych łąkach ,to żyłam w ciągłym stresie,ponieważ ogrodzenie taśmowe jest niepewne,a po sąsiedzkurośnie pięknie żyto i owies naszego sąsiada,toteż z wielką ulgą któregoś dnia,ujrzałam kombajn zbierający plony.
Teraz nawet jeżeli nasze dowcipne habety nawieją,to niczego nie stratują.

Urodziny Oli

Ostatni dzień pierwszego obozu zakończyły urodziny Oli ( biszkoptowy,z bitą śmietaną, brzoskwiniami i porzeczkami ) Uroczystość odbyła się pod lipą. Niestety w związku z dużą ilością os i komarów,posiłki jadło się w domu.
Z wizytą u Parady i PierwiosnyKtóregoś dnia przy okazji zakupów w Węgrowie,postanowiliśmy odwiedzić właścicieli Pierwiosny i Parady,którzy mieszkają w miejscowości Ruchna. Gospodorzy niestety nie zastaliśmy,ale za to przywitaliśmy się z kobyłkami. Młode wyglądają świetnie,urosły,są tłuściutkie i bardzo zadowolone ze swojego losu :)

Jazda na oklep

Magda vel Madzior- instruktorka Stefci współpracuje z Koniem Polskim ( najbardziej znanym pismem jeździeckim ) i tam w ostatnim nr sierpniowym  wypowiada się na temat jazdy na oklep. Zapraszam do lektury w dziale 'Mały Konik'. Poniżej zdjęcia z jednej z jazd na oklep w Koniku Polnym. Czyż  nie pięknie wyglądają te dziewczęta ? :)
Burzowa jazda

Pewnego,pięknego wiecora,panienki wyruszyły na przejażdżkę tuż przed burzą. Kiedym to zoczyła, za swą komórkę żem chwyciła i całe to zdażeniem utrwaliła.


Migawki z opisów koni


Rzadko można zobaczyć taki obrazek- stado koni pędzących środkiem wsi. Taki widok udało mi się utrwalić w miejscowości Topór,kiedy byłam tam na opisach źrebiąt.
To nie prawda, że psy nie lubią sie z kotami !
To szczenie i kociak wychowały się razem od małego ,a to scenka z ich igraszek. :)