czwartek, 4 sierpnia 2011

III Konkurs na Fryzury Końskie - Konik Polny 2011Pizadora by Gosia
Oshin by Ola
Orinoko by Gabby
Ordonka by Maks
Ordyniec ♥Niedawno był u nas coroczny konkurs na fryzury końskie.Dzieciaki już od dwuch dni przygotowywały się do tej akcji.Projektowały wcześniej na papierze,zbierały materiały w postaci kwiatków,piórek i innych bajerów.Czteroosobowa komisja oceniała fryzury,biorąc pod uwage: pomysł,estetyke wykonania i wrażenie ogólne, a wszystko w skali 10-pktowej.W konkursie broło udział 5 koni.Były dwa perwsze miejsca:Ordonka - wypracowana przez Maksa,oraz Oshin - przez Ole.


Wieczorem świadkami konkursu były Oliwia i Klaudia z Węgrowa, które przyjechały na jazdę.Dostałam od nich spoźnione ale serdeczne życzenia urodzinowe,oraz upominek w postaci przeuroczych rysunków.

Polsko-Angielski obóz przetrwaniaMaks,Małgosia i Gabi
Marta Wawa na Pankim


Na czwarty obóz przyjechały również dziewczynki z Anglii:Natalka i Gabrysia.
Pogoda na początku nie dopisywała,wilgoć bya okrutna tak że nasze 'ulubione' owady czyli ślepaki i komary rozmnożyły się jak szarańcza.
Biedne angielskie dzewczynki popuchły od ugryzień tych paskudztw i ku naszemu zdumieniu ogosiy że w Anglii nie ma komarów,a muchy spotyka się sporadycznie.
Dzisiaj wieczorem mamy zamiar zrobić ognisko aby dym skutecznie chronił dzieciaki przed 'moskitami' .
Wczoraj wpadłam na pomysł nauczenia dzieciaków plecienia z sitowia i robienia tratw z patyczków i łódeczek z kory.
Dzieciaki puściły łódeczki nad stawem i miały wielką radoche we współzawodnictwie- która to łódeczka popłynie najdalej i nie zatonie.
Zwabione widokiem pływających dziwactw,nasze kaczki postanoswiły bombardować je dziobami w nadziei,że to kawałki chleba.
Jedna z kaczek zatopiła w ten sposób łódke Maksa,która popłynęła najdlalej.

Krótka wiadomoć od jednej z angielskich dziewczynek:

Hi,my name is Gabby. I'm really enjoying it here in the stables.My favourite horse is Orinoko and Posyłka.I'm here with my best friend Natalia and we spend a great time