piątek, 27 maja 2011

III Piknik Kultury Mazowieckiej w ŻarnówceRodzima "pisarka" swoje wypociny prezentuje...Córki Szejka Abdula na żarnowieckich błoniachPo raz pierwszy zasłony z twarzy córek Szejka niespodziewanie opadły...

W minioną niedzielę odbył się w Żarnówce już III Piknik Kultury Mazowieckiej w Żarnówce. Tym razem organizatorem było Stowarzyszenie Kapitał Praca Rozwój z Siedlec. Wśród wielu atrakcji min: występ fortepianowy prawnuczki naszej sąsiadki - 10 letniej Kamili, występ młodzieży ze szkoły Norwidowskiej z Siedlec czy bufet zaopatrzony w staropolskie jadło przez stowarzyszenie Grębkowianie znalazło się również miejsce dla stadniny Konik Polny.
Zaprezentowały się ze swoim kadrylowym przejazdem córki Szejka Abdula. Ich występ poprzedziłam odczytaniem opowiadania "Szejk Abdul w Żarnówce na Hubertusie gościł".
Było miło, smacznie, pięknie i słonecznie.
Szkoda tylko, że święcenie pól wypadło w Żarnówce w tym samym dniu, o tej samej porze przez co żarnowieckich dzieci nie powoziłyśmy na naszych konikach...

wtorek, 24 maja 2011

Budowa domu ruszyła!Stemple pod stropBelki stropowe - dzieło moich teściów

Przyjechali moi teściowie jak zwykle z energią i wytrzymałością nastolatków. Zrobili z drutów 12 i 6 wszystkie belki stropowe. Robi się je z 4 drutów 12, a łączy się tak zwanymi strzemionkami ( które nota bene w ilości ok 1000 sztuk wykonał na giętarce Tomek przedtem tnąc drut gilotyną. Dzielnie pomagał mu przy tym bratanek Sławek).
Jest to nieprawdopodobnie żmudna robota, ponieważ każde strzemionko przyczepia się cienkim drutem w czterech rogach. Pomagałam tacie i mamie tyle ile mogłam, bo w międzyczasie obiad, konie, dzieci itd.
Tomek ze Sławkiem rozpoczęli zwózkę stempli pod strop. Nieźle się narobili, bo musieli wyciągać pnie drzewek z podmokłej olszyny...
Jutro przyjeżdża pan Henio - murarz i robota rozpocznie się na całego!

Jest ciepło, jest wiosna, jest pięknie!!!

Oto kilka widoczków z wiosennego Konika Polnego.
Moja cudowna kalinaPrzyjechała mama Tomka i zarządziła obsadzenie klombu jałowcami!Ja i Ola wśród naszych ukochanych "chabecinek"

poniedziałek, 23 maja 2011

Otwarte Wrota 2011 - w "Fiord" Ciopan
W sobotę 21 maja byłam zaproszona do prezentacji moich książek przez właścicieli zaprzyjaźnionej stadniny koni "Fiord" Ciopan - Danę i Andrzeja Jagodzińskich.
Tego pięknego dnia odbył się u nich Kiermasz Produktów Ekologicznych i Tradycyjnych. Zdobyłam wreszcie przepis na produkcję serów dłużej i krócej dojrzewających. Uwaga! Jak tylko Krowa odchowa cielę - rozpoczynam produkcję!!!!
Powyżej kilka widoczków z kiermaszu. Poniżej link do filmu z imprezy.
http://www.youtube.com/watch?v=e832Ptp0T3o