poniedziałek, 29 listopada 2010

Andrzejki jeździeckieTym razem jazdę w teren prowadziła Aniela i to ona właśnie fotografowała: Łucja na Pankracym, Oliwia na Posyłce, Ola na Ordonce, Ala na Ognistej i Mania na Pizadorze.

Lanie wosku to chyba najbardziej popularna, ale i najprzyjemniejsza wróżba.Wiedźma Tekla przy interpretacji wróżb z wosku pomagała

Na weekend Andrzejkowy zjechało nam kilka dziewcząt stąd i zowąd. Szczęście nam dopisało, bo pierwszego dnia pogoda była jesienna acz mroźna ale bezwietrzna. Aniela zabrała panny w teren. Wszyscy wyszli z niego zwycięsko łącznie z końmi, tylko niektórym palce u rąk i nóg zgrabiały. Nauczka z tego taka, że gumowe buty na mróz się nie nadają, a rękawiczki zimowe zakładać trzeba.

Drugiego dnia aura istnie zimowa panowała, ale ofiar mrozu tym razem nie było. "Poległo" natomiast ogłowie Pilota. Aniela wróciła jak Indianin , na kantarze, a kiełzno w ręku wiozła. Jednym z punktów programu była mianowicie wizyta w sklepie w Leśnogórze. Córa moja bramę otwierała, a Pilot kółkiem od wędzidła za nią zaczepił i ciągnął dotąd aż ogłowie puściło. Nic oprócz tego na szczęście się nie stało. Bułka tarta szczęśliwie do domu dostarczona została i leniwe pierogi okraszone nią i masełkiem, a posypane cukrem zostały.

Wróżb Andrzejkowych w sobotni wieczór dziewczęta chyba z tysiąc zrobiły, a pomocą w ich interpretacji "Wielki sennik" i Wiedźma Tekla służyła.

Wesoło i gwarno w ten weekend w Koniku Polnym było, a gospodyni mocno nad "Mikołajkami w siodle" się zastanawia...

Temat ten pod dyskusję poddaję i chętnych na Mikołajki w siodle o głos na blogu proszę, a także o wrażenia z Andrzejków panny goszczące u nas zapytuję.

8 komentarzy:

 1. Było super szczególnie leniwe na terenach też najwięcej Pilot dostarczył rozrywki!!!!Ale było trochę za mało galopu:(((

  OdpowiedzUsuń
 2. Maniuśka, odbijemy sobie te galopy za dwa tygodnie jak przyjedziesz, obiecuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj jak ja bym tez chciala u Ciebie byc Ciociu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Było super ! Piszę się na mikołajki ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimi!
  Zatem jak tylko będziesz miała czas i chęć to przyjeżdżaj!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie mikołajki to supppeeerrr pomysł i jeżeli będą to napewno przyjadę tylko muszę wiedzieć na którą!!!:D

  OdpowiedzUsuń
 7. From the mеnu that appeаrѕ, chοosе the
  "Erase Lines" optіon to restrict thе еraser to rеmoving lіneѕ.

  Hοwever, there arе thosе ωho are
  able to get gοod impressions from cuѕtomеrs, thus, earnіng additiοnal іncоme by way of generous tips.
  For women, it offers a nicе сollection оf low-heeled cool shoes and boots.

  OdpowiedzUsuń