niedziela, 17 maja 2009

Obozy jeździeckie

"INFORMACJE O STADNINIE"- Post z dn. 18.05.09

Obozy jeździeckie

Stadnina Koni Małopolskich KONIK POLNY „Sielska Wieś Anielska”
Ewa i Tomasz Szadyn
Żarnówka 78 07-110 Grębków w. mazowieckie
tel.. 025 793 02 03 kom. 0660 75 18 56
e-mail: konikpolnyet@poczta.onet.pl
Zapraszamy na obozy jeździeckie w stadninie koni małopolskich. Nasze gospodarstwo położone jest na terenach Wysoczyzny Kałuszyńskiej - pogranicza Podlasia i Mazowsza. Mieszkamy 1 km za wsią pod lasem wśród malowniczych pól i łąk. Nasze klacze są objęte programem ochrony zasobów genetycznych ras rodzimych. Wszystkie cztery dorosłe klacze chodzą pod siodłem. Nasze konie to zwierzęta bardzo spokojne, przyjazne dla człowieka, które z powodzeniem wożą na swoich grzbietach małe dzieci jak i wymagających jeźdźców mających chęć na skoki, czy długotrwałe wycieczki rajdowe. Obecnie w naszych stajniach stoi 13 koni, a za jakiś czas przyjdą na świat jeszcze dwa źrebaczki.
Do dyspozycji klientów mamy dwa pomieszczenia mieszczące się pod strzechą na poddaszu mniejszej stajni. Jedno pomieszczenie - większe przeznaczone jest dla młodzieży, która żartobliwie nazywa je „big brother”. Drugi pokój posiadający oddzielne wejście oferujemy gościom starszym, lub rodzinom, które pamiętają jeszcze czasy szkolnych, czy studenckich obozów i nie oczekują warunków z kilkugwiazdkowych hoteli ( obozowicze zwą go pokojem dla „vip-ów”). Do dyspozycji wszystkich urlopowiczów jest łazienka z umywalkami, prysznicem i toaletą (ciepła woda stale).
Młodzież na obozach ma wyznaczone dyżury: stajenny, kuchenny i porządkowy, przez co czynnie zaangażowana jest w codzienne życie stadniny. Goście indywidualni również mogą uczestniczyć we wszystkich pracach, które wykonywane są w gospodarstwie. Nigdy nie organizujemy turnusów większych niż 10-cio osobowe, aby nie przeciążać naszych koni, a jazda konna sprawia przyjemność tylko i wyłącznie wtedy kiedy koń jest wypoczęty.
Uczymy jazdy konnej od podstaw kładąc nacisk na bliski kontakt i całkowita obsługę zwierzęcia. Udzielamy również lekcji jeźdźcom zaawansowanym.
Na terenie naszej stadniny mamy staw, w którym z powodzeniem łowi się ryby jak również zażywa orzeźwiających kąpieli po przejażdżkach.
Urządzamy ogniska, podchody, zabawy dyskoteki i rajdy. Bliskość lasu sprawia, że prawie codziennie łasuchy mogą rozkoszować się pysznym ciastem z owocami leśnymi zbieranymi przez uczestników obozów. Natomiast nasza urocza krówka jerseyka- żywicielka rodziny produkuje mleko, z którego mamy śmietanę, masło i ser, a to również półprodukty do innych przepysznych specjałów. Jaj dostarczają nam kury i kaczki, a naleśniki usmażone na ich bazie to „niebo w gębie”. Ekologiczny ogród przy domu to źródło warzyw i owoców wykorzystywanych w naszej kuchni.
Stadninę i gospodarstwo prowadzimy sami, a w weekendy, wszystkie dni wolne i wakacje pomagają nam najstarsze córki Ada i Aniela, które na co dzień studiują w warszawie. Mamy jeszcze dwoje małych dzieci ( 10-letnią Olę i 6-letniego Tomeczka), które z utęsknieniem czekają w wakacje na rówieśników, z którymi mogliby bawić się do późnej nocy.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy Ewa i Tomasz Szadyn z dziećmi:
Adą, Anielą, Olą i Tomeczkiem

3 komentarze:

 1. a takie pytanko
  - Jaki jest cennik tych obozów?
  - Jakie jest tu zakwaterowanie, jakie warunki mieszkalne, bo dobry obóz jeździecki to nie tylko dobra nauka jazdy konnej ale także miejsce pobytu, czy jest dostępna łazienka o dobrych warunkach ?
  I może by się też na tej stronie przydało jakieś zdjęcie tych pokoi i łazienki....

  OdpowiedzUsuń
 2. A few of them, likе visual voicemail, Amazon Kіndle аnd NFL Mobile,
  I find useful. These cool ѕhoes do gіνe уou pretty and comfoгtable feel but are surely not made fοr athletic ωear as
  the shocκ -abѕorption anԁ suрρort аre not
  incluԁеd in the soleѕ οf the
  cool shοеs. In orԁer to advаnсe in onе's sales career, educational backgrounds in health care, computer technology, advertising and Internet marketing, provide the stepping stones for higher paying sales jobs.

  Feel free to surf to my web site: www.mayukorilakkuma.net

  OdpowiedzUsuń
 3. Ηаndsome but flігtatious face of man, beautiful inamorato and
  bοunԁless flаmes of waг.

  the lаtest music for hiѕ sophiѕtіcated but infοrmal environment are
  deliverеd to sаfeguard not mеrеly
  caps when cоnfгonteԁ with ѕunshine, but fοrever in a ωarm
  fаѕhion obјeсt with thе courѕe to taκe a looκ сaѕual, eѵen changeԁ the сonventional T-clothing аnd jеans.
  If you гeally want to lооk different from оthегs,
  ѕimple and beautіful еmbellishments wіll hеlp you a lot.


  my ωeb-sіte cheap dresses

  OdpowiedzUsuń